UCIERAK DO PIGMENTÓW

Szklany ucierak (kurant) służy do sporządzania farby poprzez ucieranie na szklanej tafli suchego pigmentu ze spoiwem. Ucieranie farby powoduje dodatkowe rozdrobnienie pigmentu i dobre połączenie go ze spoiwem. Prezentowany ucierak sporządzony jest w z dwóch materiałów. Stopa wykonana jest ze szkła kryształowego, zaś rękojeść z przyjemnego w dotyku tworzywa PVC. Dzięki zastosowaniu dwóch materiałów prezentowany kurant stanowi doskonałą alternatywę cenową dla klasycznych kurantów w całości wykonanych ze szkła. Średnica stopy: 58 mm
Cena: 100zł/szt.
Oferujemy również zestaw: kurant+matowa szyba o wymiarach 250×250×6 mm z polerowana i fazowaną krawędzią. Towar na zamówienie!
Cena: 160zł/szt.

W celu złożenia zamówienia na wybrane artykuły przejdż na stronę sklepu internetowego: ikona.sklep.pl

ucierak zkurant kurant + tafka szkła matowego

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA UCIERAKA DO FARB

1. Na szklaną płytę nanieść zakraplaczem niewielką ilość spoiwa.
2. Na spoiwo nałożyć niewielką ilość pigmentu.
3. Ucierak położyć na pigment, a następnie okrężnymi ruchami połączyć spoiwo z pigmentem w celu uzyskania dobrze utartej farby.
4. Podczas ucierania nie naciskaj na ucierak.
5. Kończąc ucierania farby nie należy odrywać ucieraka od szklanej płyty ciągnąc go pionowo do góry lecz ruchem okrężnym wyprowadź ucierak poza krawędź tafli szkła.
6. Utartą farbę przenieść szpachelką malarską do pojemniczka, a ucierak i szklaną płytę przetrzeć wilgotną szmatką.
7. Po zakończeniu pracy ucierak i płytę można dokładnie umyć pod bieżącą wodą używając niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń.

© Bogusław Andres 2004-2015