PĘDZLE ARTYSTYCZNE DO PISANIA IKON

„Kolinsky” to handlowa nazwa włosia wykorzystywanego do produkcji pędzli artystycznych. Pochodzi ona od nazwy zwierzęcia należącego do rodziny łasicowatych. Włosie łasicy syberyjskiej ma jasno brązowy kolor z rdzawym odcieniem, w dotyku jest sprężyste i znacznie twardsze od włosia wiewiórki. Jego wytrzymałość na zużycie jest około dwukrotnie wyższa od włosia wiewiórki. Sprężyste włosie łasicy syberyjskiej bardzo dobrze nadają się do precyzyjnego malowania (detale, małe ikony).
Ze względu na nasze doświadczenia związane z testowaniem licznych pędzli z włosiem „Kolinsky” szczególnie polecamy pędzle Rubloff seria 1110 i 1010. Charakteryzują się optymalnym stosunkiem ilości włosia do jego długości oraz bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

W naszej ofercie dostępne są pędzle:
Rubloff seria 1110 Kolinsky nr 1,0 – cena: przejdź na ikona.sklep.pl
Rubloff seria 1110 Kolinsky nr 1,2 – cena: przejdź na ikona.sklep.pl

Dbamy o najwyższą jakość oferowanych pędzli, dlatego kupujemy je bezpośrednio u producenta. Dzięki temu pędzle są oryginalnie zapakowane. Każdy pędzel zapakowany jest oddzielnie w foliową torebkę, a jego włosie dodatkowo zabezpieczone jest plastikową osłonką. Oryginalne opakowania gwarantuje, że pędzel nie był rozpakowany, a jego włosie nie jest uszkodzone.
pędzle artystyczke Rubloff pędzle artystyczke Rubloff
Więcej informacji włosiu stosowanym do produkcji pędzli artystycznych znajduje się na stronie Pracowni ikon pw. św. Mikołaja Cudotwórcy.

W celu złożenia zamówienia na wybrane artykuły przejdż na stronę sklepu internetowego: ikona.sklep.pl

© Bogusław Andres 2016